Nowości

Logistyka a jakość

Zapraszam Wszystkich o zapoznania się z moim artykułem "Kreowanie, budowanie pozycji lidera przez menagera" w czasopiśmie "Logistyka  a jakość"

więcej...

Artykuły
A A A

Czy da się być asertywnym i koleżeńskim menedżerem produkcji?

 Czy da się być asertywnym i koleżeńskim menedżerem produkcji?

Warto się zastanowić, co kryje się za hasłem „Asertywna postawa menedżera produkcji”, ponieważ jest ona bardzo często powtarzana przez szefów i stawiana jako jedno z kryteriów oceny pracy osoby zarządzającej. Jest też najchętniej rozwijaną kompetencją przez menedżerów niższego szczebla w firmach produkcyjnych.

Chciałbym Państwa zaprosić do przejścia procesu myślowego, który pozwoli zastanowić się jak u Was to wygląda.

Kreowanie, budowanie pozycji lidera przez managera

Artykuł został wydany w czasopiśmie "Logistyka  a jakość".

Umiejętność komunikacji menedżera cz. I

Komunikacja interpersonalna jest podstawowym narzędziem każdego skutecznego menadżera. Pozwala ona na przekazywanie informacji w sposób zrozumiały dla innych, umożliwia motywowanie szefów, współpracowników, podwładnych i klientów zewnętrznych (np. dostawców) oraz pozwala rozładowywać sytuacje konfliktowe. Tak na prawdę jest cudowną bronią umożliwiająca nam osiągnięcie sukcesu.

Umiejętność komunikacji menedżera cz. II

W poprzednim artykule „Umiejętność komunikacji menadżera cz. I” koncentrowałem się w głównej mierze na aspektach związanych z komunikacją. Teraz chciałbym Państwu przedstawić narzędzia, które pozwalają na diagnostykę przyczyn powstawania problemów jak również dają możliwość określić metody ich rozwiązania.