Nowości

Logistyka a jakość

Zapraszam Wszystkich o zapoznania się z moim artykułem "Kreowanie, budowanie pozycji lidera przez menagera" w czasopiśmie "Logistyka  a jakość"

więcej...

Materiały pomocnicze
A A A

Asertywne wyrażanie krytyki Z FUO + 2K

Bardzo ciekawa i skuteczna metoda wyrażania krytyki. Wymaga koncentracji na początku, żeby ją prawidłowo zastosować lecz gdy wejdzie w nawyk to staje się dużym sprzymierzeńcem w zachowaniu postawy asertywnej.

Jak polubić swoją pracę? - ćwiczenie

Ostatnio dość często na szkoleniach słyszę od uczestników, że w ich pracy nie ma nic przyjemnego.


Dla wszystkich, którzy mają taki sam sposób myślenia, mam fajne i proste ćwiczenie, które pozwoli to nastawienie zmienić.

 

Koło życia

Jeśli czujesz, że chcesz coś zmienić w swoim życiu, rozwinąć się w jakimś kierunku, to warto narysować "Koło życia", które pozwoli Ci zastanowić się nad sobą i odpowiedzieć na pytanie: co jest dla mnie ważne?

Metoda 635 - metody pracy grupowej

Bardzo ciekawa metoda grupowego rozwiązywania problemów. Sprzyja poprawie komunikacji jak również daje możliwość każdemu uczestnikowi zespołu pokazać swoje pomysły.

Metoda 6-3-5 (6 uczestników 3 pomysły co 5 minut)

Opór przed zmianą – jak przekonać pracownika?

Angażowanie pracowników w zmiany, jest uważane za jedno z trudniejszych zadań, jakie stoi przed menadżerem.

Jednym z narzędzi, które może menadżer wykorzystać w celu zaangażowania pracowników do udziału w procesie zmiany jest wykorzystanie Wzoru Gleichera. Pokazuje on, że opór przed zmianą można zmniejszyć poprzez wykorzystanie trzech czynników.

Teoria przepływu - Mihály Csíkszentmihályi

Teoria "przepływu" - pobudzanie motywacji wewnętrznej

Jednym z narzędzi, jakie możemy wykorzystać w celu pobudzania motywacji u pracownika, jest osiąganie przez niego stanu "przepływu".

Stan ten opisał Mihály Csíkszentmihályi.